Nasza oferta

Łącząc zabawę z codziennymi zajęciami przygotowujemy dzieci do podjęcia obowiązków szkolnych.

Przedszkole realizuje zadania określone w podstawie programowej wychowania przedszkolnego z 14.02.2017r., zatwierdzonej przez MEN.

W roku szkolnym 2023/2024 pracujemy w oparciu o następujące programy wychowania przedszkolnego: „Kocham przedszkole” Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek WSiP (gr. "Skrzaty", "Słoneczka"), Program wychowania przedszkolnego aut. Doroty Kossakowskiej wyd.Podręcznikarnia (gr. "Pszczółki", "Motylki"), Program wychowania przedszkolnego aut. E. Kordos wyd. PWN (gr. "Krasnale", "Rybki", "Jabłuszka") lub "Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości" WSiP (gr. "Muchomorki").

Oferta naszego przedszkola wykracza jednak dalece poza podstawy programowe. Staramy się, by dzieci pozostające pod naszą opieką mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania, stąd szeroki wachlarz zajęć dodatkowych.

Naszym podopiecznym zapewniamy BEZPŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE:

*        j. angielski – 2,5-6-latki – mgr Eliza Racis

*        j. niemiecki – 5-6-latki – mgr Agnieszka Kulesza

*        rytmika – 2,5-6-latki – mgr Kinga Szostak-Wiśniewska

*        zajęcia komputerowe – 4-6-latki – inż. Henryk Prokopowicz

*        religia – 6-latki – mgr Halina Wasilewska

*        logopedia – wg potrzeb 3-6-latki – mgr Marlena Rogala-Kundzicz

*          terapia integracji sensorycznej - wg potrzeb - mgr Anna Jaworowska

*       terapia psychologiczna - wg potrzeb - mgr Zuzanna Zubowicz

*       zajęcia rewalidacyjne (dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego) – mgr Anna Kukuła-Ogonowska

BEZPŁATNE KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ:

*        plastyczne („Plastelinki”) – uzdolnione 5-6-latki – mgr Julita Dybcio

*        taneczne – uzdolnione 6-latki – mgr Kinga Szostak-Wiśniewska

*        origami – wybrane 6-latki – mgr Jolanta Jasztal

*        teatralne („Arlekin”) – uzdolnione 6-latki – mgr Dorota Strug,

mgr Mirosława Górka

PŁATNE ZAJĘCIA:

*        Szkoła Taneczna „Czar Par”

*     Zumba

*      Aikido

Oferta zajęć dodatkowych jest modyfikowana zgodnie z zainteresowaniami dzieci i oczekiwaniami rodziców.