Wtorek 11.01.2022r.

„Mrozem malowane” – praca plastyczna

Cele szczegółowe:

- Poszerzenie doznań sensorycznych w trakcie malowania obrazu przy użyciu mąki,

- Rozwijanie percepcji i motoryki małej,

- Kształtowanie prawidłowej postawy w trakcie pracy przy stoliku.

- Dbanie o estetyczne wykonanie pracy plastycznej.

Środki dydaktyczne: ciemna kartka, sitko, mąka, dzwonek, obrazek słońca

Pokażcie dziecku pojemnik z mąką i poproście, by podało nazwę produktu, określiło cechy mąki różnymi zmysłami oraz powiedziało, do czego służy. Zaproponujcie zabawę
w przesypywanie mąki przez sitko do miski. Następnie zachęćcie dziecko do wykonania zimowego obrazka poprzez położenie wybranego przez nie przedmiotu (np. łyżki, talerzyka, foremki do ciastek) na ciemnym kartonie lub ciemnym talerzu i posypanie przedmiotu mąką przez sitko. Na koniec poproście, aby podzieliło się spostrzeżeniami dotyczącymi zimowych obrazków.

Zabawa ruchowa

„Zabawa śnieżynek” – zabawa orientacyjno-porządkowa.

Na dźwięk dzwonka dziecko – śnieżynka biega po pokoju, tańczy, podskakuje. Kiedy rodzic pokazuje obrazek przedstawiający słońce, śnieżynka roztapia się – dziecko kładzie się na dywanie.

Kochani, na jutrzejsze zajęcia potrzebować będziecie kostek z zamrożonym sokiem owocowym – smaki takie, jakie lubią Wasze dzieci i kostki zamrożonej wody. Przygotujcie je dzisiaj, a o tym co macie z nimi zrobić, dowiecie się jutro Mrugnięcie

Czekam na zdjęcia z dzisiejszego dnia Mrugnięcie

Już nie mogę doczekać się środy Mrugnięcie do zobaczenia Uśmiech

Pani Kasia Uśmiech